Gołębie pocztowe w Chicago

Chicago to miasto w Stanach Zjednoczonych, położone nad jeziorem Michigan w stanie Illinois zwane również Wietrznym Miastem.W Chicago wieje - do tego gęsto zabudowane wieżowcami centrum sprzyja powstawaniu silnych przeciągów. Stanowi trzecie pod względem wielkości i zaludnienia miasto w USA po Nowym Jorku i Los Angeles Chicago to miasto, które zamieszkuje olbrzymia część Polaków. To amerykańskie miasto słynie również z hodowli gołębi pocztowych.

Smutne jest to że Chicago jest jedynym dużym miastem amerykańskim, które wprowadziło zakaz wyścigów gołębi pocztowych. Zakaz hodowania i wyścigów gołębi w obszarach rezydencyjnych miasta wprowadzono w roku 2004 po mnożących się skargach na nieczystości powodowane przez gołębie. Prawda jest jednak taka, że gołębie pocztowe praktycznie nie załatwiają się na zewnątrz, gdyż większość czasu spędzają w klatkach. Skargi dotyczące brudzenia przez gołębie pocztowe są niezasadne.

Chicago jest jedynym dużym miastem amerykańskim, które wprowadziło zakaz wyścigów gołębi pocztowych. Jak jednak argumentują miłośnicy sportu, historia gołębi pocztowych sięga tysięcy lat. Ptaki wykorzystywano jako posłańców przekazujących informacje o zwycięzcach starożytnych igrzysk olimpijskich. W czasach wojennych doręczając wiadomości uratowały życie tysięcy żołnierzy. Jednak miłośnicy historycznego sportu mają nadzieję, że zakaz wyścigów przeminie z wiatrem i Chicago nie będzie dłużej podcinać im skrzydeł.

Lista hodowli gołębi pocztowych związanych z Chicago.

Jeśli będziesz kiedyś w USA, w Chicago może warto odwiedzić hodowców w Chicago?

Korzystanie z witryny oznacza zgodę na wykorzystanie plików cookie z których niektóre mogą być już zapisane w folderze przeglądarki. Więcej informacji można znaleźć w polityce prywatności