Jak odstraszyć gołębie z balkonu

Odstraszacz gołębi

Spójrzmy prawdzie w oczy - gołębie mają kwaśne odpady i skłonność do przenoszenia chorób. Wydaje się, że po prostu uwielbiają gnieździć się w każdym otwartym miejscu wokół ogrodu. Ale nie wszystko jest stracone. Jeśli chcesz dowiedzieć się, jak pozbyć się gołębi – jesteś we właściwym miejscu. Oto najskuteczniejsze metody odstraszania gołębi, które możesz teraz wdrożyć we własnym domu. Pośród nich znajdują się również sposoby odstraszania gołębi zaproponowane przez gołębiarzy.

Nie dokarmiaj gołębi

Z całą pewnością nie powinniśmy dokaramiać tych ptaków jeśli chcemy się ich pozbyć. To że gołębie upodobały sobie Nasze balkony nie jest dziełem przypadku, dlatego pamietaj o nie dokarmianiu.

Ultradźwiękowy odstraszacz gołębi

Ptaki mają świetny zmysł słuchu, dzięki czemu słyszą dźwięki, których ludzkie uszy nie są w stanie wykryć. Muszą mieć wrażliwe uszy, aby słyszeć nawoływania innych ptaków. Pomaga to ostrzec je o jedzeniu, potencjalnym partnerze lub niebezpieczeństwie. Wykorzystaj to na swoją korzyść i pozbądź się gołębi dźwiękiem. Balkonowy odstraszacz ptaków może pomóc Ci usunąć gołębie z Twojej strefy komfortu, emitując wezwania ptaków i dźwięki, które wydają drapieżniki. Wśród nowoczesnych narzędzi dostępnych na rynku znajdują się m.in. biosoniczne odstraszacze ptaków, żele przeciw ptakom, taśmy wysokiego napięcia czy też ultradźwiękowe generatory.

Płyta CD jako straszak

Z pewnościa każdy z nas ma gdzieś w swoim domu kolekcję płyt CD i znajdzie w niej starą płytkę CD. Pomocna będzie przy odstraszaniu gołębi. Płytę CD, zaczepiamy nad miejscem przesiadywania gołębi, odstraszy je bijącym z niej blaskiem. Możesz wykorzystać też inne błyszczące blaszeczki bądź dziecięce wiatraczki. Sztuka polega na luźnym rozwieszeniu płyt, tak aby nawet najmniejszy podmuch wiatru wprawił je w ruch i spowodował ich zakręcenie dzięki czemu CD odbiją promienie światła i przestraszą zbliżające się gołębie.

Ważne jest, aby od czasu do czasu zmienić lokalizację płyt – ptaki mogą domyśleć się, że migające światło nie zrobi im krzywdy, dlatego dobrze jest przewieszać CD w nowe miejsca.

Żyłka lub siatka

Jeśli gołębie siedzą na Twoim parapecie możesz rozciągnąć żyłkę na całej długości, to powinno skutecznie utrudnić przesiadywanie. Czasami spotyka się też siatki, to skuteczny sposób lecz mało atrakcyjny.

Strach na gołębie

W tej roli strachów na gołębie najlepiej sprawdzają się drapieżniki. Polecane są gumowe węże, wypchane ptaki drapieżne albo balony z namalowanymi oczami przypominającymi spojrzenie sowy. Ciekawym rozwiązaniem jest sięgnięcie po wsparcie ze strony sokolników, co często jest praktykowane na terenie lotnisk. Drapieżnik latający nad danym terytorium nie pozwoli gołębiom zanieczyszczać żadnego budynku. Jednak wsparcie sokolnika to działanie krótkoterminowe. W przypadku korzystania z domowych sposobów odstraszania gołębi warto stosować kombinację różnych metod. W przeciwnym razie, gołębie szybko przyzwyczają się do nowych warunków.

Kolce na gołębie

Jeśli chcesz chronić swoje półki przed przesiadywaniem gołębi, dobrym rozwiązaniem są kolce zapobiegające przysiadaniu. Minimalizując obszary, w których mogą uzyskać przyczółek, czynisz swój balkon lub altankę mniej opłacalną opcją dla gołębi. Materiał kolców jest trwały, trwały i nie wymaga konserwacji. Ma również wyraźny kolor, przez co trudno go zauważyć z daleka. Dzięki temu nie zaburza estetyki Twojego balkonu. Zobacz jakie kolce na gołębie wybrać?
Korzystanie z witryny oznacza zgodę na wykorzystanie plików cookie z których niektóre mogą być już zapisane w folderze przeglądarki. Więcej informacji można znaleźć w polityce prywatności