Jak odstraszyć gołębie z balkonu

Domowe sposoby odstraszania gołębi

Z pewnością każdy z Was zastanawiał się jak odstraszyć gołębie z balkonu, altany czy innego miejsca. Poniżej znajduje się kilka skutecznych sposobów odstraszania gołębi zaproponowanych przez gołębiarzy.

Nie dokarmiaj gołębi

Z całą pewnością nie powinniśmy dokaramiać tych ptaków jeśli chcemy się ich pozbyć. To że gołębie upodobały sobie Nasze balkony nie jest dziełem przypadku, dlatego pamietaj o nie dokarmianiu.

Płyta CD jako straszak

Z pewnościa każdy z nas ma gdzieś w swoim domu kolekcję płyt CD i znajdzie w niej starą płytkę CD. Pomocna będzie przy odstraszaniu gołębi. Płytę CD, zaczepiamy nad miejscem przesiadywania gołębi, odstraszy je bijącym z niej blaskiem. Możesz wykorzystać też inne błyszczące blaszeczki bądź dziecięce wiatraczki. Sztuka polega na luźnym rozwieszeniu płyt, tak aby nawet najmniejszy podmuch wiatru wprawił je w ruch i spowodował ich zakręcenie dzięki czemu CD odbiją promienie światła i przestraszą zbliżające się gołębie.

Ważne jest, aby od czasu do czasu zmienić lokalizację płyt – ptaki mogą domyśleć się, że migające światło nie zrobi im krzywdy, dlatego dobrze jest przewieszać CD w nowe miejsca.

Żyłka lub siatka

Jeśli gołębie siedzą na Twoim parapecie możesz rozciągnąć żyłkę na całej długości, to powinno skutecznie utrudnić przesiadywanie. Czasami spotyka się też siatki, to skuteczny sposób lecz mało atrakcyjny.

Strach na gołębie

W tej roli strachów na gołębie najlepiej sprawdzają się drapieżniki. Polecane są gumowe węże, wypchane ptaki drapieżne albo balony z namalowanymi oczami przypominającymi spojrzenie sowy. Ciekawym rozwiązaniem jest sięgnięcie po wsparcie ze strony sokolników, co często jest praktykowane na terenie lotnisk. Drapieżnik latający nad danym terytorium nie pozwoli gołębiom zanieczyszczać żadnego budynku. Jednak wsparcie sokolnika to działanie krótkoterminowe. W przypadku korzystania z domowych sposobów odstraszania gołębi warto stosować kombinację różnych metod. W przeciwnym razie, gołębie szybko przyzwyczają się do nowych warunków.
Korzystanie z witryny oznacza zgodę na wykorzystanie plików cookie z których niektóre mogą być już zapisane w folderze przeglądarki. Więcej informacji można znaleźć w polityce prywatności