Jak odstraszyć gołębie z balkonu

Jak odstraszyć gołębie sąsiada?

Domowe sposoby odstraszanie gołębi

Z pewnością każdy zastanawiał się jak odstraszyć gołębie z balkonu, altany czy innego miejsca. Poniżej znajduje się kilka domowych sposobów odstraszania gołębi zaproponowanych przez gołębiarzy.

Nie dokarmiaj gołębi

gołębiarz Piotr
Z całą pewnością nie powinniśmy dokaramiać tych ptaków jeśli chcemy się ich pozbyć. To że gołębie upodobały sobie Nasze balkony nie jest dziełem przypadku, dlatego pamietaj o nie dokarmianiu.

Płyta CD jako straszak

gołębiarz Marek
Z pewnościa każdy z nas ma gdzieś w swoim domu kolekcję płyt CD i znajdzie w niej starą płytkę CD. Pomocna będzie przy od straszaniu gołębi. Płytę CD, zaczepiamy nad miejscem przesiadywania gołębi, odstraszy je bijącym z niej blaskiem. Odstraszanie gołębi Możesz wykorzystać też inne błyszczące blaszeczki bądź dziecięce wiatraczki.

Żyłka lub siatka

gołębiarz Zdzisław
Jeśli gołębie siedzą na Twoim parapecie możesz rozciągnąć żyłkę na całej długości, to powinno skutecznie utrudnić przesiadywanie. Czasami spotyka się też siatki, to skuteczny sposób lecz mało atrakcyjny.

Strach na gołębie

gołębiarz Jan
W tej roli strachów na gołębie najlepiej sprawdzają się drapieżniki. Polecane są gumowe węże, wypchane ptaki drapieżne albo balony z namalowanymi oczami przypominającymi spojrzenie sowy. Ciekawym rozwiązaniem jest sięgnięcie po wsparcie ze strony sokolników, co często jest praktykowane na terenie lotnisk. Drapieżnik latający nad danym terytorium nie pozwoli gołębiom zanieczyszczać żadnego budynku. Jednak wsparcie sokolnika to działanie krótkoterminowe. W przypadku korzystania z domowych sposobów odstraszania gołębi warto stosować kombinację różnych metod. W przeciwnym razie, gołębie szybko przyzwyczają się do nowych warunków.
Korzystanie z witryny oznacza zgodę na wykorzystanie plików cookie z których niektóre mogą być już zapisane w folderze przeglądarki. Więcej informacji można znaleźć w polityce cookies    Zamknij