Jak odstraszyć gołębie z balkonu - domowe sposoby na gołębie
Korzystanie z witryny oznacza zgodę na wykorzystanie plików cookie z których niektóre mogą być już zapisane w folderze przeglądarki. Więcej informacji można znaleźć w polityce cookies    ZamknijJak odstraszyć gołębie z balkonu ?

Co odstrasza gołębie z balkonu ?

Domowe sposoby odstraszanie gołębi

Nie dokarmiaj

by admin
Z całą pewnością nie powinniśmy dokaramiać tych ptaków jeśli chcemy się ich pozbyć. To że gołębie upodobały sobie Nasze balkony nie jest dziełem przypadku, dlatego pamietaj o nie dokarmianiu.
Płyta CD, którą zaczepiamy nad miejscem przesiadywania gołębi, odstraszy je bijącym z niej blaskiem. Możesz wykorzystać też inne błyszczące blaszeczki bądź dziecięce wiatraczki.
Jeśli gołębie siedzą na Twoim parapecie możesz rozciągnąć żyłkę na całej długości, to powinno skutecznie utrudnić przesiadywanie. Czasami spotyka się też siatki, to skuteczny sposób lecz mało atrakcyjny.
W tej roli strachów na gołębie najlepiej sprawdzają się drapieżniki. Polecane są gumowe węże, wypchane ptaki drapieżne albo balony z namalowanymi oczami przypominającymi spojrzenie sowy. Ciekawym rozwiązaniem jest sięgnięcie po wsparcie ze strony sokolników, co często jest praktykowane na terenie lotnisk. Drapieżnik latający nad danym terytorium nie pozwoli gołębiom zanieczyszczać żadnego budynku. Jednak wsparcie sokolnika to działanie krótkoterminowe. W przypadku korzystania z domowych sposobów odstraszania gołębi warto stosować kombinację różnych metod. W przeciwnym razie, gołębie szybko przyzwyczają się do nowych warunków.