Kolce na ptaki

Gdzie kupić kolce na ptaki?

Czy kolce na ptaki są zakazane?

Gołębie, przez wielu nielubiane i pogardzane, powinny być podziwiane! To przykład jednego z najlepszych przystosowań do życia w świecie zdominowanym przez ludzi. Latające szczury bo tak określane są również zasiedlające place i fontanny to w rzeczywistości prawdziwi mistrzowie przystosowania. Gołębie to piękne i inteligentne stworzenia, jednak nie wszędzie pożądana jest ich obecność. Często widzimy w miejscach publicznych liczne zanieczyszczenia pochodzące od ptaków. Najczęściej ma to miejsce na dworcach i parkach a także na balkonach i tarasach.

Kolce na gołębie pozwalają na ochronę i zabezpieczenie powierzchni przed ptakami, ich niepożądaną obecnością i zanieczyszczeniami. Kolce zabezpieczają miejsca takie jak parapety, rynny, gzymsy, dachy, daszki, krawędzie dachów itp.

Kolce przeciw ptakom są nieinwazyjnym sposobem na pozbycie się przesiadujących ptaków. Konstrukcja uniemożliwia lądowanie w danym miejscu, dzięki czemu zniechęcone ptaki odlatują.

Poniżej kilku producentów kolców przeciw ptakom:
  1. www.jacopic.pl
  2. www.kolcenagolebie.pl
  3. Kolce na gołębie Białystok
  4. Kolce na gołębie Bydgoszcz
  5. kolce na gołębie obi

Czy na montaż kolców na gołębie trzeba mieć zezwolenie?

Sam montaż kolców odstraszających ptaki nie wymaga zezwolenia, gdyż nie jest wymieniony jako czynność zakazana w ustawie o ochronie przyrody. Należy jednak podkreślić, że odstraszacze w postaci kolców, w przypadku nieprawidłowego montażu, mogą stanowić zagrożenie dla ptaków. - czytamy w komunikacie Generalnego Dyrektora Ochrony Środowiska.

Zadbaj o czystość i porządek na swoim balkonie, tarasie. Pozbądź się zanieczyszczeń natrętnych ptaków. Kup kolce na ptaki.

Korzystanie z witryny oznacza zgodę na wykorzystanie plików cookie z których niektóre mogą być już zapisane w folderze przeglądarki. Więcej informacji można znaleźć w polityce prywatności