Najdroższy gołąb świata - New Kim

Wyścigi gołębi

Jeśli jesteś zapalonym gołębiarzem zapewne nie raz zastanawiałeś się ile może kosztować najdroższy gołąb świata i kto może zostać jego właścicielem. Możesz się również domyślać, że jego właścicielem został chińczyk ponieważ w Chinach wyścigi gołębi są niezwykle cenione. Chińscy milionerzy są w stanie zapłacić za gołębie niebotyczne kwoty.

Na popularnym wśród gołębiarzy serwisie aukcyjnym Pigeon Paradise - PIPA wylicytowano gołębia za rekordową kwotę 1 600 000 (milion sześćset tysięcy) euro - jest to samica: New Kim o numerze: BE18-6063796. Gołąb należał do hodowcy Hok Van de Wouwer z Belgii. Aktualnie jest to najdroższy gołąb pocztowy na świecie. Nabywcą został anonimowy hodowca z Chin. Aukcja gołębi odbyła się w listopadzie 2020 roku

Wcześniejszy rekord sprzedaży gołębia należał do gołębia Armando z hodowli Joël Verschoot również na aukcji Pigeon Paradise. Ptak został nazwany przez niektórych Lewis Hamilton wśród gołębi pocztowych, w odniesieniu do kierowcy wyścigowego Formuły 1.

Nabywcą najdroższego gołębia świata w 2012 roku był Hu Zhen Yu, chiński armator, który systematycznie poszerza swoją ptasią hodowlę. Podkreśla, że wyścigi gołębi to sport, który cieszy się coraz większą popularnością w Chinach i staje się bardzo dochodowym interesem. W Pekinie to nowy sposób inwestowania dla najbogatszych oraz dla tych, którzy chcą być bogaci. Gołębica Dolce Vita, została wystawiona na sprzedaż na portalu Pigeon Paradise (zobacz na: aukcje gołębi) przez Pietera Veenstra obok 244 innych różnych gołębi, za które w sumie hodowca zainkasował prawie 1,9 mln euro.

W 2013 roku inny chiński milioner zapłacił 300 tys. funtów, za gołębia pocztowego. Najdroższego gołębia świata sprzedał hodowca z Belgii - Leo Heremans. Mężczyzna musiał pozbyć się wszystkich swoich ptaków z powodu choroby - miał ich 530. Internetowe aukcje gołębi sprzedawanych przez Belga obserwowało tysiące ludzi na całym świecie.

Jednak największym zainteresowaniem cieszyła się sprzedaż najszybszego gołębia w Europie o imieniu Bolt (nazwa pochodzi od sprintera, Usaina Bolta). Według ekspertów, kupiec - chiński miliarder zrobił bardzo dobry interes, Bolt może mieć liczne potomstwo. Leo Heremans hodował gołębie od 40 lat. Sekret wg niego tkwi w tym, że do nich mówił, to je motywowało do szybkiego latania. Za 530 ptaków Leo Heremans otrzymał w sumie 3,8 mln funtów (około 18 mln złotych).

Sun Yan, zastępca sekretarza generalnego Związku Gołębi Pocztowych w Pekinie, powiedział, że co najmniej 100 000 hodowców gołębi mieszka w Pekinie, a prawie 90 000 z nich jest zarejestrowanych w Związkach Gołębi Pocztowych na różnych poziomach, aby kwalifikować się na wiosenne igrzyska i jesień.Wyścigi gołębi to kultura, ale także sport – mówi Sun.

Na rozwój branży i rosnący profesjonalizm wpływa wiele czynników. Jest to jedyny legalny wyścig licytacyjny w Chinach kontynentalnych, gdzie większość form hazardu jest zakazana, a sport staje się coraz bardziej dostępny.Każdy może to zrobić. Od zwykłych ludzi do niektórych bogatych ludzi. Zwykli ludzie kupują tanie gołębie. Bogaci kupują drogie gołębie.

Jaki będzie kolejna cena za najdroższego gołębia świata?

Korzystanie z witryny oznacza zgodę na wykorzystanie plików cookie z których niektóre mogą być już zapisane w folderze przeglądarki. Więcej informacji można znaleźć w polityce prywatności