Najdroższy gołąb świata - Bolt

Wyścigi gołębi

Nabywcą najdroższego gołębia świata w 2012 roku był Hu Zhen Yu, chiński armator, który systematycznie poszerza swoją ptasią hodowlę. Podkreśla, że wyścigi gołębi to sport, który cieszy się coraz większą popularnością w Chinach i staje się bardzo dochodowym interesem. W Pekinie to nowy sposób inwestowania dla najbogatszych oraz dla tych, którzy chcą być bogaci. Gołębica Dolce Vita, została wystawiona na sprzedaż na portalu Pigeon Paradise (zobacz na: aukcje gołębi) przez Pietera Veenstra obok 244 innych różnych gołębi, za które w sumie hodowca zainkasował prawie 1,9 mln euro.

W 2013 roku inny chiński milioner zapłacił 300 tys. funtów, za gołębia pocztowego. Najdroższego gołębia świata sprzedał hodowca z Belgii - Leo Heremans. Mężczyzna musiał pozbyć się wszystkich swoich ptaków z powodu choroby - miał ich 530. Internetowe aukcje gołębi sprzedawanych przez Belga obserwowało tysiące ludzi na całym świecie.

Jednak największym zainteresowaniem cieszyła się sprzedaż najszybszego gołębia w Europie o imieniu Bolt (nazwa pochodzi od sprintera, Usaina Bolta). Według ekspertów, kupiec - chiński miliarder zrobił bardzo dobry interes, Bolt może mieć liczne potomstwo. Leo Heremans hodował gołębie od 40 lat. Sekret wg niego tkwi w tym, że do nich mówił, to je motywowało do szybkiego latania. Za 530 ptaków Leo Heremans otrzymał w sumie 3,8 mln funtów (około 18 mln złotych).

Jaki będzie kolejna cena za najdroższego gołębia świata?

Korzystanie z witryny oznacza zgodę na wykorzystanie plików cookie z których niektóre mogą być już zapisane w folderze przeglądarki. Więcej informacji można znaleźć w polityce prywatności