Gołębie można nabyć na różne sposoby, jednym z nich są aukcje gołębi. Każdy hodowca wcześniej czy później kupuje gołębie, najlepiej po rodzicach ze świetnym rodowodem. Jeśli w regionie w którym mieszka hodowca nie znajdzie odpowiednich gołębi jest możliwość ich zakupu na aukcjach gołębi pocztowych lub giełdach gołębi. Co jakiś czas jest możliwość wybrania się na taki event na żywo, nawet jeśli nie znajdzie się odpowiedni gołąb można wymienić się opiniami z innymi hodowcami tych inteligentnych ptaków.

Aukcje gołębi PIPA - Pigeon Paradise

https://auctions.pipa.be/pl
PIPA to najbardziej ekskluzywny dom aukcyjny dla gołębi pocztowych na świecie. PIPA (Pigeon Paradise) to przede wszystkim największa na świecie gazeta on-line dla hodowców gołębi, ekskluzywne aukcje, przetargi publiczne i zawody dla gołębi. Strona zawiera również zapowiedzi nadchodzących aukcji.

Brieftauben Auktion

https://www.pigeon-auction.de/
Serwis aukcyjny zza zachodniej granicy z możliwością darmowej rejestracji dla użytkowników. Przeglądanie ofert nie wymaga rejestracji ani logowania się do systemu - dostępny jest w dwóch wersjach językowych: niemieckim, angielskim.

PigeBook

http://pigebook.com/aukcje.php
Aukcje sortowane są według hodowcy, co oznacza, że wystarczy tylko wybrać odpowiedniego hodowcę, poznać się z jego wynikami i gołębiem na sprzedaż.

Super Gołąb

https://aukcje.supergolab.pl/
Serwis oferuje bezpłatną pomoc w dodaniu ogłoszenia, wyróżnia się profesjonalnym regulaminem, który gwarantuje bezpieczeństwo wystawienia aukcji jak i samych zakupów.

Portal Aukcyjny

http://www.aukcjegolebi.eu/
Portal, w którym można bezpłatnie zamieścić ogłoszenie i kupić gołębie czołowych hodowców polskich jak również europejskich. Serwis został rozbudowany w grudniu 2016 o katalog stron.

Rasy gołębi lotnych i ozdobnych

Korzystanie z witryny oznacza zgodę na wykorzystanie plików cookie z których niektóre mogą być już zapisane w folderze przeglądarki. Więcej informacji można znaleźć w polityce prywatności