Kurak modeński

gołębiarz Jan

Kurak modeński - to jedna z z najstarszych ras włoskich. W efekcie selekcji gołębie te utraciły własność lotową - latały jeszcze w wiekach XII-XIV. Pomimo podobieństwa do typowych kuraków reprezentują gołębie o małej masie ciała (400-450g) rzadziej osiągają 500g.

Budowa ciała przypomina kuraka maltańskiego - zaliczane są do gołębi ozdobnych. Rasa bardzo rozpowszechniona we Włoszech. Wyhodowano tam 152 odmiany barwnych kuraków modeńskiech w tym obecną na wielu wystawach odmianę gazzi - na białym upierzeniu ma barwne: głowę, skrzydła, grzbiet i ogon. Głowa jest gładka, dziób średniej długości, grzbiet łęgowaty, ogon skierowany nieco ku górze, skoki i palce nieopierzone. Poza odmianą gazzi hodowane są rasy jednobarwne- schietti i pstrokate - magnani Zasięg hodowli międzynarodowy, w Polsce hodowane są głównie w Tczewie.

Rasy gołębi mięsnych

Korzystanie z witryny oznacza zgodę na wykorzystanie plików cookie z których niektóre mogą być już zapisane w folderze przeglądarki. Więcej informacji można znaleźć w polityce prywatności