Teksaner - Texaner

Gołębie texanery

gołebiarz Jan

Teksaner(Texaner) - rasa wyhodowana w Teksasie w latach 1950-1955. Reprezentują typ mięsny, masa ciała dochodzi nawet do 900g. Należy do ras autoseksingowych - po barwie dzioba i długości puchu piskląt - można określić płeć. Samce mają dziób koloru cielistego i bardzo krótki puch, na dziobie samic występuje brunatna plamka i są one pokryte długim, żółtym puchem. Samce dorosłe mają białe upierzenie, a na szyi piórka czerwone lub odcień piór szyi i piersi jest żółtawy.

Samice są ciemno ubarwione, o skrzydłach brązowawych z dwoma brązowymi, poprzecznymi pasami, ułożenie skrzydeł normalne, a ich długość średnia, woskówki małe. Obwódki oczne wąskie barwy cielistej, pierś szeroka, wypukła lekko uniesiona. Sterówki średniej długości tworzą wąski ogon. Skoki i palce nieopierzone. Pazurki krótkie cieliste, postawa nóg szeroka. Dzielność lotowa ograniczona. Rasa nieśna i płodna - od jednej pary w ciągu roku można odchować do 22 piskląt. Zasięg hodowli międzykontynetalny, w Polsce hodowane są w Poznaniu.

Rasy gołębi mięsnych

Korzystanie z witryny oznacza zgodę na wykorzystanie plików cookie z których niektóre mogą być już zapisane w folderze przeglądarki. Więcej informacji można znaleźć w polityce prywatności