Berliński długi

gołębiarz Jarek

Berliński długi - rasa pochodząca z hodowli niemieckiej, znana już w XIX wieku. Rasową cechą jest kształt głowy i jej połączenia z szyją - dziób z czołem i okolicą ciemienia tworzą linię prostą, poziomą - głowa łączy się z szyją pod kątem prostym. Głowa gładka, wąska, klinowata - szyja cienka noszona pionowo.

Dziób długi i cienki, trzymany poziomo, koloru cielistego, tęczówki perłowe. Obwódki oczne są wąskie, ich kolor uzależniony jest od koloru upierzenia. Ubarwienie tej rasy jest zróżnicowane w zależności od odmiany: czarne, czerwone, jasne i ciemno niebieskie, żółte, perłowe, izabelowate, białe. Istnieją okazy o barwie jednolitej, i o wzorze ubarwienia sroki. Na przedniej stronie szyi znajduje się biała plamka (serduszko). Ułożenie skrzydeł normalne, rasa należy do gołębi lotnych. Zasięg rasy międzynarodowy, w Polsce występuje w Poznaniu, Wrocławiu i Zgierzu.

Rasy gołębi lotnych i ozdobnych

Korzystanie z witryny oznacza zgodę na wykorzystanie plików cookie z których niektóre mogą być już zapisane w folderze przeglądarki. Więcej informacji można znaleźć w polityce prywatności