Gołębie filmy

Filmy o gołębiach

Tylko nieliczni ludzie widzą w gołębiach piękno oraz wdzięk - potrafią je docenić a przede wszystkim potrafią poświęcić swój czas i otoczyć je opieką. Pasja do gołębi jest zazwyczaj przekazywana z ojca na syna. Można powiedzieć że pasja jest przekazywana z pokolenia na pokolenie.

Hodowle gołębi przestały być odchodzącym do lamusa hobby starszych panów. W branży pojawiły się wielkie pieniądze, a najlepsze ptaki stały się droższe od złota, a skorzystać na tym mogą coraz liczniejsi polscy hodowcy. Wszystko przez rosnące rzesze chińskich milionerów, którzy żądni są adrenaliny i gry o wielkie pieniądze. Rekordowego, światowego popytu na wysokiej klasy gołębie pocztowe nie byłoby, gdyby nie sukces gospodarczy Państwa Środka i rzesza nowobogackich Chińczyków. Obecny chiński boom na hodowlę tych ptaków i ich brutalne, nielegalne wyścigi raczej ponadczasowe nie będą. Moda na nie, jak każda inna, może po pewnym czasie przeminie, podobnie jak błyskawicznie zdobyte fortuny szukających wrażeń Chińczyków.

Warszawskie gołębie to chyba nabardziej znany polski film o gołębiach i pasji do gołębi. Film pochodzi z 1988 roku, w reżyserii Henryka Bielskiego, na podstawie opowiadania Jerzego Grzymkowskiego.

Warszawskie gołębie cz.1 - 1988:

Warszawskie gołebie cz.2 - 1988:

Powstają również filmy pełne wiedzy i porad, które pomogą Ci wzbić się na mistrzowski poziom w lotowaniu gołębiami.

Oto kilka wartościowych filmów o gołębiach godnych obejrzenia.

Film Gołębie z 2000 roku:

Film o gołębiach i gołębiej pasji hodowcy Józefa Wani:

Seria filmów dla hodowców gołębi pocztowych pt. Gwiazdy Sportu Gołębiarskiego o belgijskich i holenderskich hodowcach gołębi pocztowych. W jesienne wieczory to idealna pozycja do przypomnienia lub nadrobienia.

Czy znacie jakieś inne filmy o gołębiech godne polecenia?

Korzystanie z witryny oznacza zgodę na wykorzystanie plików cookie z których niektóre mogą być już zapisane w folderze przeglądarki. Więcej informacji można znaleźć w polityce prywatności