Wystawa gołębi pocztowych terminy - PZHGP

Jeśli jesteś hodowcą gołębi z pewnością brałeś czynny lub bierny udział wielu wystawach gołębi. Wystawa to nie lada gratka dla pasjonatów gołębiarstwa. Miłośnicy i hodowcy gołębi co jakiś czas muszą spotkać się na wystawach, pooglądać nieznane im dotychczas okazy tych ptaków i wymienić doświadczeniami oraz przemyśleniami dotyczącymi swojej pasji. Niektórzy hodowcy czekają na takie wydarzenie z wielkim entuzjazmem.

Celem wystaw jest nie tylko ocena, ale też popularyzacja niespotykanych na co dzień okazów. Kiedyś to było bardzo popularne hobby wśród dzieci, młodzieży. Teraz to hobby ginie, młodzież wpada w komputer. Podczas wystaw podziwiane są najpiękniejsze ptaki od hodowców. Przyznawane są także czasami związkowe wyróżnienia i nagrody. Niektórym wystawom przyświeca wyjątkowy cel charytatywny np.: jakaś zbiórka na dany cel, zazwyczaj leczenie i rehabilitację.

Wystawy gołębi pocztowych jak i wystawy gołębi ozdobnych odbywają się dosyć często, szczególnie zimą w Polsce jest o to okres od listopada do lutego. Najbliższe terminy wystaw gołębi znajdziesz pod adresem Polskiego Związku Hodowców Gołębi Rasowych i Drobnego Inwentarza.

Targi gołębi Katowice

Niwątpliwie obecnie najbardziej oczekiwaną wystawą tego typu są Międzynarodowe Targi Gołębi Pocztowych EXPOGołębie, które odbędą się w Katowicach w Międzynarodowym Centrum Kongresowe w dniach 6-8 stycznia 2023.
Polska wersja strony https://www.expogolebie.pl/pl/.
Angielska wersja strony https://www.expogolebie.pl/en/.

youtube wystawa gołębi

Z różnych powodów nie zawsze możesz pojechać na wystawę gołębi. Kiedy nie można uczystniczyć w wystawach gołębi, zawsze można obejrzeć wystawy gołębi na youtube - wystarczy wpisać odpowiednią frazę.To kiedy widzimy się na najbliższej wystawie gołębi ? :)

Korzystanie z witryny oznacza zgodę na wykorzystanie plików cookie z których niektóre mogą być już zapisane w folderze przeglądarki. Więcej informacji można znaleźć w polityce prywatności