Karmy dla gołębi

Co sądzicie o karmach dla gołębi?

gołębiarz Wojciech

Każdy dobry hodowca gołębi powinien dbać o swoją hodowlę, zapewniając jej odpowiednich wartości odżywczych. Rodzaj, jak też ilość karmy mają ogromny wpływ na zdrowie, zachowanie oraz formę lotową gołębi. W zależności od pory roku powinniśmy karmić gołębie różnymi mieszankami nasion.

Gołębie są ptakami z reguły roślinożernymi. Nie spożywają znacznych ilości pokarmów mięsnych. Głównymi składnikami diety gołębi są zboża, nasiona roślin motylkowatych i oleistych. Podawane są w całości lub delikatnie rozgniecione (kukurydza). Największy procentowy udział w dawkach żywieniowych dla gołębi stanowi jęczmień - od 20% do 60%.

Dobre mieszanki dla młodych gołębi oparte są w całości na najświeższych, czystych i zdrowych ziarnach, które idealnie nadają się na pierwsze pasze dla odstawianych od rodziców młodzików. Składniki komponowane są w taki sposób, aby dostarczyć gołębiom odpowiedni poziom energii i białka, które młodym jest szczególnie potrzebne do rozwoju.

Dobra karma dla gołębi to podstawa osiągania sukcesów w hodowli. Do wyboru są produkty o zróżnicowanym składzie i przeznaczeniu m.in. lotowe, pierzeniowe, rozpłodowe, uniwersalne i inne. Ważnym czynnikiem jest również odpowiednie dawkowanie i skład. Te informacje zazwyczaj zawarte są na opakowaniach. Karmy dla gołębi Na temat karm dla gołębi można powiedzieć wiele, każdy hodowca ma swoją ulubioną karmę dla gołębi.

Natomiast najbardziej polecane wiodące karmy dla gołębi to:

  1. VERSELE-LAGA
  2. FLORNAS
  3. KAMPOL
  4. ELPOL

Karmy zapewanią Waszym gołębiom siłę do lotów i życiową energię.

Korzystanie z witryny oznacza zgodę na wykorzystanie plików cookie z których niektóre mogą być już zapisane w folderze przeglądarki. Więcej informacji można znaleźć w polityce prywatności    Zamknij